Kolpa brez presenečenja proti Termam Olimia

Kolpa brez presenečenja proti Termam Olimia

Začela se je tudi košarkarska sezona na črnomaljskem parketu. Kolpa je na prvi domači tekmi nove sezone gostila ekipo iz Podčetrtka. S tem jih je morda čakala najtežja naloga že v samem začetku sezone, saj Terme veljajo za ekipo, ki je na papirju močnejša od vseh tekmecev v letošnji sezoni II. SKL. Kljub temu lahko rečemo, da se je Kolpa pogumno zoperstavila favoriziranemu nasprotniku in na domačem parketu ni zastavila svojega ugleda. 

 

Termin same tekme se je po mnogih letih iz 20.00 ure premaknil na 19.00. S tem pri črnomljskem klubu upajo na večji obisk mlajših generacij, ki se bodo s tem navdušile nad igro košarke. Lepo število gledalcev je v prvi četrtini spremljalo zavidljivo košarko s strani Črnomaljcev, ki so po prvem delu igre vodili s 25:23. Žal je sledila nekoliko slabša predstava v drugi četrtini, oziroma veliko boljša predstava gostov. Igralci Podčetrka so omenjeni del tekme dobili s kar 17:35. V drugem polčasu je bil boj izenačen, a Kolpa ni uspela občutno zmanjšati rezultatske vrzeli, ki je nastala v prvem polčasu. 

 

Na tekmi je bila očitna velika premoč gostov pod košem. Glavno vlogo pri tem je odigral Cerkovnik, ki je Kolpi nasul 21 točk in dodal 15 skokov. Poudariti velja, da je Cerkovnika črnomaljsko občinstvo izjemno dobro sprejelo, kljub temu, da je v letošnji sezoni oblekel dres konkurenta. Cerkovniku je pod košem na pomoč dobro priskočil še Aljoša Remus, ki je končal pri 15 točkah. 17 jih je za goste dodal Strnad. Terme so dosegle kar 28 točk pod košem, med tem pa je na tem območju Kolpa zbrala le 18 točk. 

 

Kljub porazu gre Črnomaljce pohvaliti za borbenost. Vsekakor so na trenutke pokazali, da se lahko kosajo tudi z veliko izkušenejšimi tekmeci. V napadu je ponovno izstopal Butala, ki je dosegel kar 21 točk in zbral 5 skokov. Ristič (5 skokov), Marinč in Mežan (6 skokov, 4 podaje) so dosegli po 12 točk, 8 jih je dodal Lamut (5 skokov). 

 

Kolpa tako nadaljuje težak razpored tekem. Že v sredo je na sporedu prva tekma pokala, v Črnomelj prihaja Plama Pur iz Ilirske Bistrice. V soboto pa Črnomaljci gostujejo v Grosupljem, lanskemu prvoligašu. 

 

STATISTIKA TEKME KOLPA : TERME OLIMIA

« Nazaj na Novice

 • GENERALNI SPONZOR - Kolpa d.d., Metlika
 • Občina Črnomelj
 • Adria Dom
 • EMV Vrščaj d.o.o.
 • Elektrolux d.o.o.
 • Avtohiša Vrtin
 • West Transport d.o.o.
 • Kvant d.o.o.
 • Breza - plus d.o.o.
 • Piccolo cafe
 • Ključavničarstvo Matej Adlešič s.p.
 • Vulkanizerstvo Kocjan
 • Delta vod, Inštalacije Šveb
 • Kemična čistilnica Mitevski Ivan s.p.
 • Feros d.o.o.
 • Judež d.o.o.