NAVIJAŠKI AVTOBUS: Časi odhodov iz Črnomlja, Novega mesta in Ljubljane

Težko pričakovani zaključni turnir Pokala Spar je tik pred vrati. Avtobusa, polna navijačev Kolpe, bosta svojo pot začela v Črnomlju, potnike pa pobirala tudi v Novem mestu in Ljubljani.

Črnomaljska županja košarkarje označila za ambasadorje belokranjskega športa; Kolpa d.d. zagotovila podporo tudi v prihodnjih letih!

Na tiskovni konferenci pred nastopom na finalnem turnirju Pokala Spar je bilo očitno, da se za prihodnost črnomaljskega košarkarskega kluba Kolpa ne gre bati. Mirjan Kulovec, direktor uprave generalnega pokrovitelja Kolpa d.d. je klubu obljubil nadaljnje sodelovanje, sredstva iz občinske blagajne pa je zagotovila tudi županja Mojca Čemas Stjepanovič.

EKSKLUZIVNO: S KOLPO NA OGLED ČETRTFINALA V LAŠKEM

KK Kolpa Črnomelj se v teh dneh pripravlja na četrtfinalni obračun z novomeško Krko. V Laškem se bodo z državnimi prvaki pomerili 19. februarja, na tribunah dvorane Tri lilije pa jih lahko podpirate tudi vi!

Zmaga nad Slovanom za uvod v finalni turnir Pokala Spar

Črnomaljska Kolpa nadaljuje svoj pohod v drugoligaški konkurenci. Na njeni poti se je tokrat znašel ljubljanski Slovan, ki je padel prepričljivo, s 63:75. Sledi prost vikend, nato pa Črnomaljce čaka krsti nastop na zaključnem turnirju Pokala Spar, kjer se bodo pomerili z novomeško Krko.

KOLPA PO DRAMI V ZAKLJUČKU TEKME UGNALA VODILNO LASTOVKO

Mož odločitve je bil tokrat mladi reprezentant Domen Janc, ki je z zadetimi prostimi meti prevesil tehtnico na stran Črnomaljcev. Do zmagoslavja je Kolpo še enkrat več popeljala moštvena igra in fanatična želja po zmagi.

Kolpa prvič klonila na domačem parketu

Vodilna ekipa II. SKL iz Podčetrtka se je za Kolpo še drugič v letošnji sezoni izkazala za pretrd oreh. Gostje so Črnomaljcem povzročili prvi poraz v letošnji sezoni na domačem parketu. Po dramatični končnici se je tekma končala z izidom 78:80.

DOMINANTNA IGRA ZA SUVERENO DOMAČO ZMAGO

Po porazu v Litiji so se košarkarji Kolpe odzvali na najboljši možni način. V 11. krogu so z izvrstno predstavo popolnoma nadigrali zasedbo Ajdovščine ter zmagali s 85:59. To je bila prva od treh zaporednih tekem na domačem igrišču. Prihodnjo soboto se nam v Črnomlju obeta derbi, saj v goste prihaja prvouvrščena ekipa II. SKL Terme Olimia.

Litija prekinila zmagovalni niz Kolpe

Kolpa je po zgodovinski uvrstitvi na zaključni turnir Pokala Spar v prvenstvu gostovala v Litiji. Razigrani domačini so uspeli prekiniti črnomaljski niz 9 tekem brez poraza. Končni rezultat je znašal 89:83.

KOLPA NA ZAKLJUČNEM TURNIRJU POKALA SPAR

Kolpi je uspelo! Prvič v zgodovini kluba bodo nastopili na zaključnem turnirju Pokala Spar. Pred polnimi tribunami domače dvorane so ohranili prednost , ki so si jo priigrali v Ilirski Bistrici in zasluženo slavili uvrstitev med osem najboljših ekip v Sloveniji.

V torek v boj za zaključni turnir

Se lahko Kolpa zavihti v prvoligaško družbo? Odgovor bomo dobili v torek, ko v Črnomelj prihaja Plama Pur. Črnomaljci imajo pred povratno tekmo 11 točk prednosti, a jim to še ne zagotavlja uvrstitve na zaključni turnir pokala SPAR.