Pomembna zmaga članske ekipe Kolpe

V 9. kolu 2.SKL so domači košarkarji premagali ljubljansko ekipo Parkljev z rezultatom 80-73.

Košarkarji Kolpe so povedli že od samega začetka srečanja, vendar pa kljub dobri igri niso uspeli zlomiti borbenih gostov, ki so se nekajkrat vrnili iz zaostanka 12 točk ter rezultat nevarno približali. V tretji minuti zadnje četrtine so Parklji razliko znižali na samo 3 točke. Mirnejšo končnico sta Kolpi zagotovila, v tej sezoni neustavljiva, Lozar in Butala s pomočjo izkušenega Kunca. Pri rezultatu 75:71 je Henigman z zadetima prostima metoma povečal razliko na 7 točk (77:71), kar je 20 sekund pred koncem tekme pomenilo zanesljivo zmago Kolpe !

Pri domačih sta bila najboljša Lozar ( 26 točk, 16 skokov in 5 podaj) ter Butala ( 22 točk, 5 skokov, 5 podaj ), pri gostih pa Doljak ( 19 točk + 9 skokov) ter Kobal in Vranjkovič (oba 16 točk).

Kapetan domačih Matic Lozar si je s sobotno predstavo prislužil tudi naziv MVP kola ( povezava na stran KZS ) saj je dosegel statistični indeks 32.

STATISTIKA

Naslovna fotografija: Zvone Butala