Skalp Slovana na uvodu v sezono

Skalp Slovana na uvodu v sezono

Črnomaljska košarkarska zasedba je v novo sezono vstopila nepopolna. Na tekmi proti Slovanu sta zaradi poškodb manjkala Lozar in Lamut, ob tem pa v kolektivu še vedno pogrešajo izrazito visokega igralca, ki mora zapolniti vrzel, nastalo z odhodom Cerkovnika v Podčetrtek. 

 

Po slabšem začetku tekme, ko je Slovan vodil tudi za 10 točk, so se Črnomaljci zbrali in na polčasu zaostajali za pet. Na trenutke je bilo opaziti, da Kolpa še ni popolnoma osvojila idej novega trenerja Simona Petrova. Spomnimo, s podobnimi težavami se je lani spopadal tudi Vladimir Anzulovič. Kljub temu je bilo opaziti, da večji del ekipe že več let igra skupaj in se posamezniki posledično med seboj odlično poznajo. S srčnostjo in pripadnostjo klubu niso meli težav niti novinci. Žal je v tretji četrtini prišlo tudi do lažje poškodbe Aljaža Marinča, ki je po odličnem prvem polčasu, v katerem je v igro Kolpe vnesel ogromno energije, moral tekmo predčasno končati z 9 točkami.  Z dobro obrambo je Kolpa v zadnjem delu igre povedla. V napeti končnici so igralci odlično reagirali in zadevali odločilne proste mete. 

 

Ob odlični igri Mežana (13 točk, 5 skokov) ter Kužnika (19 točk in 5 skokov) veseli predvsem predstava Nejca Butale, ki je večino lanske sezone izpustil zaradi poškodbe kolena. V odsotnosti Lozarja se je odlično znašel v začetni peterki in ob odlični obrambi dosegel tudi 18 točk. Končni uspeh je seveda zasluga ekipnega duha, Kolpa si je zmago očitno želela bolj kot Ljubljančani. 

 

Zmaga v gosteh na uvodu v sezono je Črnomaljcem vsekakor vlila prepotrebno samozavest. Pred Kolpo je prva domača tekma, v Črnomelj prihaja favorizirana ekipa Term Olimia, ki je na čelu s Cerkovnikom in Žvanom že v prvem krogu pokazala, da resno računa na uvrstitev v Ligo Telemach.

 

Da je bil vikend Kolpe popoln so v nedeljo poskrbeli še mladinci, ki so v Domžalah s točko naskoka premagali Helios B. V obračunu je kar 42 točk dosegel odlični Andraž Cimerman. 

 

STATISTIKA TEKME KOLPA:SLOVAN

« Nazaj na Novice

 • GENERALNI SPONZOR - Kolpa d.d., Metlika
 • Občina Črnomelj
 • Adria Dom
 • EMV Vrščaj d.o.o.
 • Elektrolux d.o.o.
 • Avtohiša Vrtin
 • West Transport d.o.o.
 • Kvant d.o.o.
 • Breza - plus d.o.o.
 • Piccolo cafe
 • Ključavničarstvo Matej Adlešič s.p.
 • Vulkanizerstvo Kocjan
 • Delta vod, Inštalacije Šveb
 • Kemična čistilnica Mitevski Ivan s.p.
 • Feros d.o.o.
 • Judež d.o.o.