Uvodnik v košarkarsko sezono

Uvodnik v košarkarsko sezono

 

Košarkarji Kolpe nocoj začenjajo svojo četrto zaporedno sezono v II. SKL. Po lanskih zavidljivih uspehih, ko si je ekipa priigrala nastop na zaključnem tunirju pokala Spar in osvojila končno 4. mesto v ligi ter s tem krojila zgodovinsko najuspešnejšo sezono  kluba, si bodo Črnomaljci tudi letos želeli ostati med drugoligaško konkurenco.

 

Z nekoliko prenovljeno ekipo in novim trenerjem Simonom Petrovom, kot vsako leto doslej ogrodje ekipe predstavljajo domačini Lozar, Lamut, Henigman, Butala, Beličič in mladinec Cimerman, ki bo letos prvič iskal večjo minutažo tudi v članski konkurenci. Pred sezono je vrste Kolpe zapustil lanski kapetan Cerkovnik, njegovega naslednika na položaju centra pa v klubu še iščejo. Od lanske zmagovalne sezone so ostali še Ristič, Mežan in Kužnik, ki bodo nedvomno tudi letos ključ do uspeha Kolpe.

 

Novinci v ekipi so Mavrin, ki je prišel iz Litije, ter Jeseničnik in Marinč, ki sta kot posojena igralca prišla iz vrst novomeške Krke. Kot rečeno kadrovanje ni popolnoma zaključeno, saj v klubu še iščejo visokega igralca, ki bi zapolnil vrzel, nastalo z odhodom Cerkovnika.

 

Sprehod čez sezono

 

Kolpi se obeta izjemno težak razpored tekem na začetku sezone, ki jo Kolpa odpira proti ljubljnskemu Slovanu, mladi in atraktivni ekipi, kot smo jo vajeni iz pretekle sezone. Prvo domačo tekmo boodo Črnomaljci odigrali proti najmočnejšemu nasprotniku. 24. oktobra v Črnomelj prihaja ekipa Terme Olimia iz Podčetrtka, načelu s Cerkovnikom in Žvanom, ki sta črnomaljskemu občinstvu dobro znana. Tudi gostovanje v Hrastiku v 3. krogu in domača tekma proti lanskemu prvoligašu Grosuplju (14. novembra) ne bosta lahek zalogaj. V prvem delu sezone se bo ob omenjenih obračunih Kolpa na domačem parketu pomerila še s Parklji iz Bežigrada, novincem v II. SKL Konjicami in Plamo Pur iz Ilirske Bistrice. Črnomaljci bodo medtem do januarja gostovali še v Mariboru, Sežani in Kranju.

 

Pred nami je vsekakor zanimiva sezona v kateri iz kluba kot glavni cilj izpostavljajo uvrstitev v sredini lestvice in izogib kvalifikacijam v spodnjem delu lestvice.

 

SPORED TEKEM KK KOLPA ČRNOMELJ

« Nazaj na Novice

 • GENERALNI SPONZOR - Kolpa d.d., Metlika
 • Občina Črnomelj
 • Adria Dom
 • EMV Vrščaj d.o.o.
 • Elektrolux d.o.o.
 • Avtohiša Vrtin
 • West Transport d.o.o.
 • Kvant d.o.o.
 • Breza - plus d.o.o.
 • Piccolo cafe
 • Ključavničarstvo Matej Adlešič s.p.
 • Vulkanizerstvo Kocjan
 • Delta vod, Inštalacije Šveb
 • Kemična čistilnica Mitevski Ivan s.p.
 • Feros d.o.o.
 • Judež d.o.o.