V zadnji domači tekmi Kolpa premagala Ljubljano

Košarkarji Kolpe so zaključili letošnjo sezono na domačem parketu s tekmo proti Ljubljani. Po izvrstni vsestranski predstavi Matica Lozarja so Črnomaljci domačim gledalcem podarili zmago ter se jim s tem zahvalili za podporo skozi celotno sezono.

Kolpa je bila od Ljubljane boljša s 77:73 in s tem dosegla svojo sedmo zmago v sezoni. Ključ do zmage pa je bila odlična zadnja četrtina, v kateri so domačini tekmecu dovolili le 9 točk, sami pa so jih dosegli 17. Najboljši strelec tekme je bil Aleš Kunc s 26 točkami, novo izjemno tekmo pa je odigral domači organizator organizator igre Matic Lozar, ki je izjemnim 13 asistencam ter 10 skokom dodal še šest točk, kar pomeni, da so mu do trojnega dvojčka zmanjkale le štiri točke. Magično mejo desetih točk sta na tekmi v domačem taboru presegla tudi Nejc Butala s 15 in Tomaž Štefanič s 14. Kolpa je na tekmi zadela osem trojk, iz igre pa metala več kot 50 odstotno, kar je bilo preveč za goste iz Ljubljane. Pri slednjih je bil s 16 točkami strelsko najbolj razpoložen Urban Verbič.

Kolpo do konca sezone čaka še gostovanje v Mariboru pri ekipi AKK Branik, žal pa tekma večje vloge pri končni uvrstitvi Črnomaljcev nima. Tudi v primeru uspeha se namreč Kolpi po petih sezonah obeta selitevv v tretjo slovensko košarkarsko ligo. Od 12 moštev, kolikor jih v letošnji sezoni sodeluje v 2. SKL, po koncu izpadejo kar štiri ekipe.

Ob zaključku sezone gre posebna zahvala seveda vsem navijačem in podpornikom črnomaljskega košarkarskega kolektiva, ki vedno znova dokazuje, da se v Črnomlju igra kakovostna košarka, predvsem pa se dobro dela z mladimi. Nenazadnje so to med polčasom zadnje prvenstvene tekme dokazali tudi sami mladeniči, ki so odigrali medsebojno tekmo ter s tem staršem in ostalim ljubiteljem košarke na tribunah pokazali svoje košarkarske veščine.